top of page

нед., 07 фев.

|

Зумирајте

Гласно прослава на поезијата на округот Сонома

Дојдете инспирирајте се!

Registration is Closed
See other events
Гласно прослава на поезијата на округот Сонома
Гласно прослава на поезијата на округот Сонома

Time & Location

07 фев. 2021 г., во 13:00

Зумирајте

About the event

Сите се добредојдени да се придружат на онлајн настанот Sonoma County Poetry Out Loud оваа недела пред Super Bowl!  Настанот ќе се состои од два круга на претходно снимени поетски рецитации од локални тинејџери. Тоа ќе биде прослава и инспирација.  Сите се добредојдени.

Поезијата гласно е иницијатива на Националниот фонд за уметности, администриран низ целата држава од страна на Советот за уметност на Калифорнија. Во округот Сонома, Калифорнија Poets in the Schools и Creative Sonoma соработуваат за да ја создадат програмата Poetry Out Loud локално со дополнителна поддршка од Фондацијата на округот Сонома Винтер.

Tickets

  • Free Ticket

    0,00 US$
    Sale ended

Total

0,00 US$

Share this event

bottom of page